PODKŁADKI PÓŁKARŁOWE DLA JABŁONI

[box title=”Podkładki karłowe dla jabłoni” style=”bubbles” box_color=”#08a01e” radius=”5″] [table]
P-14 / SA Siłą wzrostu zbliżona jest do M-26, ale rośnie nieco słabiej od niej. W matecznikach dobrze się ukorzenia i daje wyrównany materiał. Drzewka na niej uszlachetnione wchodzą w owocowanie w trzecim roku po posadzeniu i plonują bardzo obficie. Polecana jest szczególnie dla odmian spokrewnionych z McIntoshem. Podkładka dobrze się zapowiada i może w przyszłości zastąpić M-26.
M-26 Jest wytrzymała na mróz i ma raczej małe wymagania glebowe, gdyż posiada bogaty system korzeniowy. Udaje się na każdej glebie. Drzewka na niej szczepione bardzo wcześnie wchodzą w okres owocowania, dając wysokie plony. Jest to obiecująca podkładka, mająca wszechstronne zastosowanie dla różnych typów sadów, dla odmian jabłoni i umiarkowanie rosnących.
M-7 Jest mało wytrzymała na mróz. Ma bogaty i głęboko sięgający system korzeniowy, dlatego nie wymaga palikowania. W matecznikach ukorzenia się bardzo dobrze. Drzewka na niej szczepione w okres owocowania wchodzą już w trzecim roku po posadzeniu i plonują dość obficie.
[/table]

 

[/box]

Polecane artykuły:

[posts template=”templates/teaser-loop.php” offset=”3″  orderby=”rand”]

Opublikowane przez:

www.e-flora.pl

Komentarze są zamknięte.