Bofix 260 EW

Selektywny, systemiczny, powchodowy herbicyd do zwalczania chwastów dwuliściennych na trawnikach, polach golfowych i boiskach sportowych.

Jest jednym z najczęściej stosowanych herbicydów używanych na trawnikach, polach golfowych oraz boiskach na świecie. Jest specjalnie przygotowany do zwalczania wszystkich najważniejszych chwastów dwuliściennych, również tych najbardziej uciążliwych.

Zwalcza między innymi: babki, bylica pospolita, chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, jaskier ostry, koniczyny, krwawnik pospolity, maruna bezwonna, mlecz polny, mniszek pospolity, niezapominajka polna, ostrożeń polny, podbiał pospolity, powoje, poziewnik szorstki, pokrzywa zwyczajna, pokrzywa żegawka, przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, przetaczniki, psianka czarna, rdest powojowaty, rdest plamisty, rogownica polna, rumian polny, rumianek pospolity, skrzyp polny, starzec zwyczajny, szczaw tępolistny, tatarka, tobołki polne, wyki.

Bofix 260 EW nie zwalcza jedynie liści chwastów. Preparat przemieszcza się do korzeni wrażliwych gatunków i niszczy zarówno część nadziemną jak i system korzeniowy. Po zastosowaniu preparatu substancje aktywne szybko wnikają poprzez liście. Po okresie od 1 do 2 godzin od zabiegu preparat jest wpełni pobrany i zaczyna przemieszczać się po całej roślinie. W zależności od warunków pogodowych zniszczenie chwastów następuje po około 2-3 tygodni. Po zwalczeniu chwastów może okazać się, że należy wykonać podsiew trawy aby uzupełnić puste miejsca, które wcześniej zajmowały chwasty. Dosiew trawy może nastąpić po 4 tygodniach od daty wykonania zabiegu.

Opublikowane przez:

www.e-flora.pl

Komentarze są zamknięte.